logo
Бахмут – зменшення адміністративного навантаження на бізнес в громадах: результати міста
image

Зменшення адміністративного навантаження на бізнес в громадах: результати міста Бахмут

 

Успішне завершення реформи децентралізації неможливе без впровадження комплексних змін на місцях. Сучасний стан підприємництва в Україні потребує застосування органами місцевого самоврядування нових підходів та рішень, зокрема у сфері регуляторної політики.

 

Зменшення адміністративного навантаження на бізнес, покращення регуляторного середовища громад через експертний аналіз діючих рішень, а також поліпшення інвестиційної привабливості громад – це основна мета проєкту «Проведення оцінки адміністративного навантаження та бюрократичних процедур розвитку бізнесу на місцевому рівні», який реалізує аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб» в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Упродовж останніх місяців команда ЛРХ працювала над переглядом чинних регулювань в громадах Донецької та Луганської областей. Ми розпочинаємо цикл публікацій про ключові здобутки громад Бахмута, Сєвєродонецька, Вугледара та Марківки. Отже, про перші результати та успіхи Бахмутської територіальної громади – читайте далі в матеріалі.

Бахмутська ОТГ стала однією із пілотних громад, яка разом з експертами Львівського регуляторного хабу упродовж останніх місяців працювала над зменшенням адміністративного навантаження на бізнес та покращенням регуляторного середовища міста.

На першому етапі реалізації проєкту учасники пройшли онлайн-інструктаж, а також прослухали навчальний семінар про застосування інструментів економічного розвитку в громадах. Команда ЛРХ надала представникам міської влади основні методичні інструменти та рекомендації з проведення регуляторного перегляду, який передбачає проведення оцінювання регуляторних актів за спеціальною процедурою.

Представники Бахмутської міської ради отримали форми паспорту оцінювання регуляторного акту, який застосовується окремо до кожного рішення і допомагає визначити подальшу роботу над регуляторним актом: залишити документ без змін, прийняти повторно із дотриманням процедури чи скасувати. Цей інструмент сприятиме прозорому та ефективному процесу очищення бази регуляторних актів, а також покращенню умов для подальшого ведення підприємницької діяльності в громаді.

На другому етапі реалізації проєкту в місті було сформовано фокус-групи, до яких входили представники виконавчих органів влади, депутатського корпусу, бізнес-спільноти міста та громадськості. Разом з експертами ЛРХ учасники провели спільне обговорення прийнятих регулювань.

 

На цьому етапі важливо проаналізувати ключові потреби всіх учасників процесу для того, щоб спільно напрацювати збалансовані та ефективні рішення, що задовільнятимуть усіх стейккхолдерів. Маємо розуміти, що регулювання будуть справді дієвими та корисними для міста лише в тому разі, якщо вони ухвалені шляхом конструктивного діалогу влади з бізнесом та громадськістю

 

Катерина Шуварська, менеджерка проектів і програм Львівського регуляторного хабу

 

Наступним кроком до покращення регуляторного середовища в Бахмуті став безпосередній аналіз діючих рішень. За підсумками проєкту в місті проаналізовано дев’ять регуляторних актів. Відповідно до цього аналізу, Бахмутській громаді було запропоновано внести зміни у деякі рішення з метою вдосконалити діючі регулювання, зокрема ті, які стосуються сфери благоустрою та житлово-комунального господарства.

Зокрема, Бахмутська міська рада ухвалила порядок організації та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксі на території ОТГ. Експерти ЛРХ порекомендували міській раді розробити М-тест (тест малого підприємництва) та перезатвердити це рішення.

Також, під час роботи над регулюваннями представники бізнесу та громадськості міста Бахмут виявили потребу у необхідності провести зонування територій, якісну інвентаризацію об’єктів комунальної власності та прийняти рішення щодо їх подальшого використання.

Начальниця управління економічного розвитку Бахмутської міської ради Марина Юхно розповідає, що незважаючи на надзвичайну ситуацію в країні, всі робочі зустрічі з організацією відбувалися в онлайн-режимі, команди ретельно працювали над аналізом рішень, які сприятимуть подальшому розвитку громади.

 


 

«Дякуємо експертам «Львівського регуляторного хабу» за професіоналізм та постійний консультаційний супровід у правильному оформленні та підготовці регуляторних актів згідно з процедурою. Зокрема, експерти допомогли нам в підготовці нового рішення щодо встановлення ярмаркового майдачика в Бахмуті. Нещодавно місцевий ринок був перепроданий іншому суб’єктові господарювання і це спричинило деякі труднощі у використанні підприємцями цього місця для здійснення власної торгівлі. До міської ради неодноразово зверталися із проханням організувати повноцінне будівництво нового ринку, проте, наразі, на це недостатньо фінансових ресурсів. За залучені кошти із міського бюджету ми плануємо встановити тимчасовий ярмарковий майданчик. І хоч розгляд цього регуляторного акту відбудеться наступного року, детальні рекомендації його підготовки від експертів стали вкрай актуальними. Команда хабу проконсультувала, як правильно оформити це рішення і прийняти такий ефективний регуляторний акт, який враховуватиме всі нюанси процесу», – додала пані Марина..

 


 

Львівський регуляторний хаб продовжує працювати з громадами Донецької та Луганської областей над покращенням регуляторного середовища регіону та його економічного розвитку. В межах проєкту команда також підготувала навчальні відеоролики з цікавими інфографічними матеріалами та механізмами зменшення адміністративного навантаження на бізнес через збалансовані регулювання, які будуть корисними до використання органами місцевого самоврядування.

 

Про ключові результати подолання бар’єрів для бізнесу та впровадження якісних рішень в місті Сєвєродонецьк, Вугледар, та смт Марківка – читайте вже у наступних матеріалах на нашому сайті.

 


 

Цю публікацію підготовлено в межах проєкту «Проведення оцінки адміністративного навантаження та бюрократичних процедур розвитку бізнесу на місцевому рівні», що реалізується ГО “Аналітично-адвокаційний центр “Львівський регуляторний хаб” в межах Програми ООН із відновлення і розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).


Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Submitted successfully!