logo
Прес-брифінг щодо інструментів проведення регуляторної та антикорупційної експертизи
image

Інструкція за допомогою якої можна перевірити рішення влади на місцях – вже доступна для вас!

 

2-го липня в Києві ми презентували «Методику проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень ОМС». Цей документ, який розробили експерти Хабу, допоможе перевірити та верифікувати внутрішні процедури та рішення місцевих рад на дотримання принципів законності, прозорості та доцільності, оцінити вплив та наявність корупційних ризиків і діяти на їх випередження.

 

Катерина Шуварська, керівниця проєкту, розповіла, що Методика є максимально універсальною: її можуть використовувати бізнес об’єднання, профільні громадські організації, ОМС, в тому числі депутатський корпус, голови профільних комісій, виконавчі органи, територіальні представництва ДРС, уповноважені підрозділи із виявлення та запобігання корупції тощо.
 

Під час прес-конференції спільно з НАЗК та ДРС ми презентували методичні напрацювання – два незалежних, але взаємодоповнюючих документи: Методика проведення регуляторної та антикорупційної експертизи та Настанова візування уповноваженим проєктів актів.
 

Ми точно знаємо, що разом ці документи стануть у нагоді сотням громад!

 

«Данія 100% підтримує українські реформи. Тому що, це в наших інтересах, щоб вони були успішними. Адже ваші реформи - це наші реформи. Так само як ваша безпека- це наша безпека!» зазначив на початку презентації Олє Егберг Міккельсен, Посол Королівства Данії в Україні. Він також наголосив, що розбудова регуляторної структури є важливим фактором економічного розвитку, особливо для бізнесу.

 

 

Після реформи децентралізації значно розширились повноваження органів місцевого самоврядування, а разом з тим відповідальність у прийнятті рішень. На жаль, досі часто спостерігається невміння, або і небажання органів місцевої влади якісно використовувати всі законодавчі інструменти.
 

«Оскільки за результатами децентралізації основні повноваження, щодо прийняття рішень розпорядження землею та майном передані громадам, дуже важливо є забезпечити антикорупційні процеси та мінімізувати корупційні ризики саме в місцевих актах. Наразі для цього працюють антикорупційні уповноважені на рівні районних, міських та обласних рад. Для них та усіх зацікавлених сторін НАЗК спільно з Львівським Регуляторним Хабом розробили відповідні методичні рекомендації»


— пояснив Олександр Новіков, Голова НАЗК.

 

Проводити експертизу місцевих рішень не просто.
 

«Зараз в країні існує більше 1800 регуляторів, 1582 з них – це органи місцевого самоврядування. Тобто величезна кількість правил, де, іноді, ховаються корупційні ризики продукують саме ОМС»
– розповів Олексій Кучер, Голова ДРС. І, власне, Методика допоможе уникнути прийняття недобросовісних практик.
 

Як зазначив Тарас Хавунка, керівник Львівського регуляторного хабу, даний документ є превентивним. Тобто користуючись цими матеріалами, українці зможуть зможуть запобігати виникненню корупційних ризиків ще в процесі прийняття тих чи інших регулювань.

 

Дякуємо Антикорупційній ініціативі ЄС за підтримку та довіру, а нашим колегам з Національного агентства з питань запобігання корупції – НАЗК та Державній регуляторній службі України за предметну та конструктивну співпрацю! Раді, що вона виходить на новий рівень та приносить якісні результати.

 

Проект реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

 

Submitted successfully!