logo
Регуляторна політика в регіонах
image

25 травня команда Львівського регуляторного хабу розпочала новий етап співпраці з Державною регуляторною службою України та Львівською обласною державною адміністрацією. В рамках офіційного візиту Олексія Кучера, голови Державної регуляторної служби України ми підписали меморандум про співпрацю. Тепер наша організація буде допомагати налагоджувати регуляторну процедуру не лише на рівні міста, але й Львівської області.

 

Львів – це один з перших регіонів, який я відвідав, як Голова Державної регуляторної служби України. І я дуже задоволений цим візитом та рівнем обговорення за круглим столом. Дуже висока кваліфікація чиновників, депутатів, громадського сектору. Я бачу, що тут люди справді опікуються тематикою регуляторної політики, бо розуміють, що це основа прозорого, чесного та відкритого ведення бізнесу

 

підсумовує свій робочий візит Олексій Кучер,

голова Державна регуляторна служби України.

 

Окрім підписання меморандуму ми також зібрали представників влади, громадськості та підприємців за спільним круглим столом. Під час обговорення «Регуляторна політика в регіонах: нові можливості та виклики» нам було дуже важливо почути позицію Державної регуляторної служби (ДРС), органів місцевого самоврядування (ОМС) та бізнес-спільноти щодо проблемних питань регуляторних процедур, з якими вони, безпосередньо зустрічаються в процесі роботи. Наскрізною темою обговорення було зокрема питання доброчесності, прозорості та підзвітності органів влади

 

До Вашої уваги пропонуємо кілька тез з заходу:

 

Керівник Львівського регуляторного хабу Тарас Хавунка під час круглого столу розповів про плани співпраці між Львівським регуляторних хабом, ДРС та ЛОДА на найближчий час: «Ми синхронізуємо зусилля для економічного розвитку регіону через застосування інструментів регуляторної політики. Одним з результатів нашої співпраці стане створення сектору з питань регуляторної політики в межах Департаменту економічної політики Львівської ОДА. Це дозволить налагодити якісний процес взаємодії та вдосконалення регуляторних процедур місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на рівні області».

 

Степан Куйбіда, директор Департаменту економічної політики Львівської ОДА запросив учасників до спільної роботи з сектором з питань регуляторної політики: «Наша ціль – масштабний регуляторний перегляд, щоб охопити всю область і стати пілотним регіоном, а потім цей досвід мультиплікувати на інші області. Тож, запрошуємо колег до спільної робити та кооперації!»

 

Своїм досвідом налагодження регуляторної процедури в місті поділився Андрій Залівський, голова Червоноградської міської ради. Він розповів, що в травні 2018 року в їхньому місті було прийнято уніфікований порядок прийняття регуляторних актів у Червоноградській міській раді, напрацьований за участі команди Львівського регуляторного хабу. А, також, було прийнято рішення, що продаж та оренда комунального та державного майна здійснюється лише через систему Prozorro.Продажі, за 2 роки до того, як був прийнятий Закон, який зобов’язує всі ОМС використовувати цю електронну торгову систему. З того часу ми активно продовжуємо нашу співпрацю в напрямку вдосконалення регуляторної процедури у Червонограді.

 

До обговорення долучилось кілька депутатів Львівської міської ради, які розповіли про головні виклики, які приймає місто сьогодні. Підсумовуючи, Уляна Пак, голова комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки Львівської міської ради наголосила на важливості залученості бізнесу до співпраці та продовження конструктивного діалогу: “Дуже добре, що ми сьогодні зустрілись за спільним круглим столом. Для мене справді важливо, що у нас немає бар’єрів між державним органом ДРС, органом місцевого самоврядування та бізнесом. Дуже цінною є ця комунікація. Ми обговорили багато процедурних питань. І справді локдаун перевів багато процесів онлайн та поставив нові виклики для сфери містоуправління»

 

І хоча в центрі уваги була регуляторна політика у Львівській області, але не забули коротко обговорити й інші регіони та національний рівень. Так, Віра Недзведська, менеджерка програм Фонду Східна Європа, розповіла як поширюється досвід Львова в інших регіонах. «Маю велику приємність сказати, що Львів зараз подає приклад усій країні» – розповідає Віра про одну з ініціатив, яку саме зараз реалізовує Фонд Східна Європа – «На варті інтересів бізнесу» Школи організацій з розвитку підприємництва (фінансується програмою USAID КЕУ) – «У цій програми ми зібрали більше 50 представників бізнес-асоціацій з усієї країни, яким показуємо приклад Львова, а безпосередньо – Львівського регуляторного хабу. Показуємо на досвіді роботи Хабу як вести дискусію між ключовими зацікавленими сторонами конструктивно. Ми усі спільно повинні шукати консенсус, не забуваючи вести жваву, іноді гостру дискусію, яка насправді допомагає знаходити правильні рішення».

 

Олександр Пліва, керівник нашого партнерського проекту «Регуляторна мапа України» також поділився своїм досвідом створення інформаційно-аналітичної системи, яка допомагає збирати, обробляти та розповсюджувати інформацію про регуляторну діяльність органів влади, для ширшого залучення до неї громадськості та бізнесу, здійснення регуляторного нагляду в автоматичному режимі та виявлення не ефективних і корупціогенних рішень.

Команда Хабу дякує усім присутнім за предметну дискусію, висловлені позиції, а головне за готовність співпрацювати. «Саме зараз команда Львівського регуляторного Хабу реалізовує проект, який має на меті розробку рішень для проведення регуляторної та антикорупційної експертизи місцевих рішень і підвищення культури доброчесності, який впроваджується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС, – пояснює важливість таких подій та співпраці Катерина Шуварська, менеджерка проектів та програм Львівського регуляторного хабу– «Тішить, що в цьому контексті ЛРХ виступив своєрідною точкою притяжіння для напрацювання нових ідей та налагодження ефективного діалогу між представниками влади, бізнесу та громадськості, об’єднавши наших партнерів зі Львова, Києва та Червонограду на офлайн-зустрічі у Львові»

 


Захід організовано в рамках проекту «Економічний добробут громад через регуляторну та антикорупційну експертизу місцевих рішень», що реалізується за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI), яка фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Успішно надіслано!