logo
Літні майданчики та тераси: Львів потребує нових правил та процедур!
image

Площа Ринок у Львові стала пішохідною 10 років тому, а ухвалу, яка регулює роботу літніх майданчиків, прийняли ще раніше – 12 років тому. Багато хто вже й не пам’ятає як було на Ринку, яким курсували автомобілі, а згадати як тоді виглядали майданчики біля кафешок ще важче.
 

За ці роки Львів втілював комплексну стратегію, зокрема, розвивав сферу туризму. І справді, можна відчути різницю за 10 років. Але правила для сфери обслуговування, особливо щодо роботи літніх майданчиків – дуже застаріли.
 

Каталізатором проблеми стала пандемія коронавірусу, яка за дуже короткий термін кардинально змінила підходи до роботи у сфері обслуговування. Світ змінюється швидко. Львів розвивається попри все – і, щоб ці процеси тільки пришвидшувати нам треба адаптовувати регулювання.
 

Команда Львівського регуляторного хабу (ЛРХ) спільно з усіма зацікавленими сторонами напрацювала проєкт регуляторного акта “Про затвердження Порядку розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади”. І це вже друга спроба.


У 2018 році команда ЛРХ почала роботу над оновленням правил щодо літніх майданчиків. Ще тоді експерти Хабу запропонували радикально інший підхід для кращого регулювання та сформували відповідне рішення. Над ним працювати з партнерами та усіма зацікавленими сторонами. Однак процес затягнувся і рішення не було розглянуто на сесії.

Проте, зараз це питання знову на порядку денному.

Ось уже 19-го квітня 2021 на сайті Львівської міської ради (далі – ЛМР) опублікували оновлений проєкт щодо затвердження Порядку розміщення відкритих літніх майданчиків біля об’єктів ресторанного господарства на території Львівської міської територіальної громади, де за основу взяті наші пропозиції.

Уже зовстім скоро депутати ЛМР матимуть змогу проголосувати та підтримати цей документ. І тоді з наступного сезону буде діяти новий ефективний та спрощений механізм регулювання сфери літніх майданчиків, який не тільки усуне обтяжливі реєстраційні процедури, а і збереже матеріальні та часові ресурси обох сторін.

Підприємці зацікавлені в тому, щоб нова ухвала почала працювати.
Маркіян Бедрій, власник знаної у Львові кав’ярні «Світ кави» розповідає.

 

«Кав’ярня відкрилась в 2000-му і я не пам’ятаю чи тоді були літні майданчики як такі. Але я прийняв вольове рішення поставити два столики біля кав’ярні. Десь на 2-3-їй рік ми почали процес отримання дозволу. Нас тоді просили оформити дозвіл в поліції, ДАї (бо це була дорога) і навіть отримати дозвіл від Костелу». Сьогодні вже простіше, – розповідає,- залучають до роботи юристів, але нові правила допоможуть усім: «Звичайно, хочеться аби нас почули і спростили вимоги до літніх майданчиків. Я вже 20 років працюю і постійно отримую дозвіл на 2-3 роки. Думаю, можна було б давати дозвіл на 5-10 років. Я згоден, аби раз в місяць, наприклад, приходив інспектор і перевіряв чи ми витримали всі вимоги до майданчиків. Взагалі, людина, яка займається бізнесом, може не все розуміти: специфічні вимоги міста. Але місто має тут допомагати підприємцям. Ми готові платити податки, готові платити їх довше. Наприклад, працювати з майданчиком ще й в листопад».

 

Cпівзасновник ресторанів «Marevo Craft&Organic» та «TistoPizza», теж підтримує прийняття нової ухвали щодо літніх майданчиків.

 

Завдяки прийняттю нової ухвали можна буде зекономити два найважливіші ресурси: час та гроші. Ми ж досі користуємось ухвалою 2009 року, частина положень якої є зараз неактуальною. Тому я на всі 100% підтримую проєкт нової ухвали. Наш бізнес не є простим і хотілось би, щоб процедура погодження та продовження літніх майданчиків стала зрозумілішою і швидшою

Василь Будурович

Успішно надіслано!