logo
Конференція з питань відновлення України (URC 2022), Лугано, Швейцарія
image

4-5 липня 2022 року у місті Лугано, Швейцарія, відбулась Конференція з відбудови України (Ukraine Recovery Conference), яка об’єднала українських та зарубіжних високопосадовців, міжнародні організації та громадянське суспільство. Цей захід є продовженням чотирьох попередніх конференцій, проте цьогоріч основною темою дискусій стали не реформи та розвиток України, а питання відновлення та відбудови всього, що було зруйновано через повномасштабне вторгнення російської федерації, а також необхідні кроки для пришвидшення набуття членства України в ЄС.

 

В той час як війна триває і вже 131-ий день ми намагаємося захистити те, що антидемократична та антиєвропейська варварська система намагається в нас забрати та знищити, ми, водночас, повинні не лише продовжувати боротися за незалежність, але й розпочати роботу над відбудовою держави, реформуванням основних галузей, впровадженням антикорупційних інструментів. Це необхідно робити вже сьогодні.

 

 

Як зазначив президент Швейцарської Конфедерації Ігнаціо Кассіс 

“Ніколи не зарано готуватися до миру”.

 

Війна росії проти України – це не просто локальний конфлікт в Європі, це війна проти усього цивілізованого світу і це неодноразово підкреслювалося у виступах світових лідерів під час Конференції. Тож, проєкт відбудови – це також значно більше ніж локальний проєкт. “Відбудова України – це спільне завдання усього демократичного світу, всіх країн, які можуть сказати про себе ми цивілізовані!” – зазначив Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на відкритті заходу. В продовження українська делегація представила світу національний план відбудови, який за словами Президента стане фундаментом для реалізації кожної ініціативи та ідеї як українців, так і міжнародних партнерів.

 

Ключовими принципами проєкту є:

 

✅ Максимальна безпека;

 

✅ Максимальна технологічність;

 

✅ Максимальне дотримання екологічних стандартів;

 

✅ Максимальне застосування зелених технологій;

 

✅ Максимальна реалізація принципу безбар’єрності;

 

✅ Максимальна спрямованість на інтереси громад;

 

✅ Максимальна прозорість 

при плануванні використання коштів в процесі відбудови;

 

✅ Максимальна зорієнтованість на економічну довгострокову складову:

створення нових робочих місць та нових виробництв, локалізація іноземного бізнесу та бізнес процесів в Україні;

 

✅ Посилення інституцій шляхом продовження реформ,

які необхідні як для отримання повноправного членства в ЄС так і ефективній відбудові.

 

Одним з ключових викликів реалізації плану та ефективного використання коштів є корупція, що не раз підкреслювалося як Європейською Комісією так і, іншими представництвами. У своєму виступі Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив: “Українці відстоюють європейські цінності, тому наш народ не дасть згоду на той рівень корупції, який у минулому толерувався”.

 

Конституцією України затверджено, що народ в українській системі державного управління є джерелом влади. І справді громадянське суспільство відіграє вагому роль в розвитку та функціонуванні держави, значно більшу ніж в країнах Європи. Тим паче, коли мова про відбудову. Саме тому, в рамках Конференції, обговорювалася роль та важливість підсилення громадського суспільства в процесі модернізації України.

 

Українці відстоюють європейські цінності, тому наш народ не дасть згоду на той рівень корупції, який у минулому толерувався

Руслан Стефанчук
Голова Верховної Ради України

 

На панельній дискусії «Шляхи забезпечення інклюзивного процесу реконструкції. Роль громадянського суспільства у відновленні та відбудові» голова правління ГО “Аналітично-адвокаційний центр “Львівський регуляторний хаб” Тарас Хавунка разом з колегами обговорили участь громадських організацій для забезпечення ефективних та системних реформ. Як зазначив Тарас Хавунка “Більшість вдалих реформ відбувалися саме у тісній взаємодії і співпраці між владою, громадськістю та міжнародними партнерами. Тож треба продовжувати рух у цьому напрямку. Ми, як громадськість повинні максимально гостро і швидко реагувати на будь-які незрозумілі, або підозрілі для нас речі. Тому що в нас немає часу на демагогію, ми повинні рухатись вперед, починати відбудовувати Україну вже сьогодні, потім її переосмислювати і змінювати максимально, тим самим рухаючись до членства в ЄС”.

 

 

Важливість співпраці та єдності підкреслив Президент України, який зазначив що проєкт відбудови стане не лише наймасштабнішим проєктом нашого часу, але й міцним фундаментом об’єднання усього демократичного світу. Адже цей проєкт є можливістю для наших спеціалістів та компаній, особливо в сферах діджиталізації та технологій, працювати разом і показати чому свобода могутніша ніж будь-яка тиранія.

 

Ця війна не просто наша, не просто локальна десь на сході Європи, ні – це напад Росії на все що є цінністю для нас з Вами. Тому і відбудова України – це не локальний проект, не проект одного народу, а спільне завдання цсього демократичного світц, всіх країн, які можуть сказати про себе Ми цивілізовані!

Президент України
Володимир Зеленський

 

Наші партнери підтримали проєкт та задекларували свою готовність бути частиною процесу відбудови, що дозволить створити мільйони зв’язків між демократичними країнами. Адже кожне місто, кожна галузь, які будуть відбудовані матимуть історичне свідчення об’єднання зусиль та культурних і економічних взаємозв’язків наших країн.

 

Як зазначила Прем’єр міністерка Литви Інгріда Шимоніте

“Україна презентувала свій план відновлення. Тепер настала наша черга показати, що ми всі разом можемо швидко перейти від обговорення плану до його втілення”.

 

Зі слів Президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн – це спільна боротьба. Тож, лише разом ми зможемо захисти спільні мрії, цінності та стандарти.

 

Дякуємо нашим партнерам Антикорупційній ініціативі ЄС за запрошення та можливість донести власні думки щодо інтеграції громадянського суспільства в процес відбудови країни. А також справжнім друзям України зі всього світу, які продемонстрували готовність об’єднуватись та зробити все можливе для нашої спільної перемоги. Тимчасом, ми продовжуємо працювати над її наближенням і побудовою процвітаючої, найбільш сучасної та безпечної держави!

 

Успішно надіслано!