logo
Інвентаризація земель територіальних громад
image
Реформа децентралізації в Україні на фінальному етапі, а з 1 липня 2021 року почне діяти новий механізм обігу земель сільськогосподарського призначення.

Інвентаризація — є частиною цих реформ. Нагадаємо, говоримо тут про інвентаризацію земель — перевірку земельних ресурсів громади, оцінку їхнього стану та впорядкування документів.

Після ключового етапу реформи децентралізації, утворили нові громади, змінили системи їх фінансування та бюджетування. Також, збільшили повноваження органів місцевого самоврядування. А тепер, з остаточним запровадженням «ринку землі», якісна інвентаризація стане визначальною для розвитку громад, стратегічного планування та економічного зростання в регіоні.
 

Так, у 2020-му році:

Верховна Рада України прийняла низку законів, що регулюють механізми обігу земель. Зокрема, і Закон № 552-IX , що скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення та запроваджує “ринок землі” в Україні.
Кабінет Міністрів України затвердив новий адміністративно-територіальний устрій. Уряд ухвалив 24 розпорядження про визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад у кожній області. Тепер Україна має 1469 територіальних громад (в т.ч. 31 громаду на непідконтрольній території в межах Донецької та Луганської областей).


Команда Львівського регуляторного хабу, ще з 2016 року працювала з темою інвентаризації земель, щоб допомогти громадам якнайкраще підготуватись до нового адміністративно-територіального поділу та відкриття ринку землі (і до інших змін, які ще запровадять в наступні роки).

Чотири року тому Львівський регуляторний хаб розробив методичні рекомендації щодо процедури інвентаризації земель та запропонував громадам спрощений підхід до інвентаризації (інвентаризація+). Щоб, зрештою, мати змогу ефективно розвивати економіку в регіонах.
 

В результаті:

🟢 Ми напрацювали зрозумілі і корисні матеріали для органів місцевого самоврядування.
🟢 Відвідали близько 15 міст України з презентаціями та навчанням щодо інвентаризації земельних ресурсів.
🟢 Запропонували додатково спрощений процес інвентаризації (інвентаризація+), який забезпечує орган місцевого самоврядування та громада        безпосередньо.
🟢 Надаємо консультації органам місцевого самоврядування та супроводжуємо процес інвентаризації.

Ми точно знаємо, що інвентаризація земель, яку якісно провели – дозволяє громадам використати свій потенціал, наповнювати бюджет, а також забезпечити планування та економічний розвиток. Органи місцевого самоврядування в деяких містах країни скористались нашими напрацюваннями. Ми їх публікуємо, щоб й інші громади могли ними скористатись. Завантажити можна за посиланнями нижче. Будемо вдячні за ваші відгуки.

✅ Бо земля має приносити прибуток для громади та громадян
✅ Вчасна інвентаризація дозволить попередити неправомірне використання землі та різні колізії, і навіть судові процеси
Довготермінове планування розвитку допоможе «змусити» територію працювати для людей, допоможе визначити вектор розвитку громади.
 

Посилання на наші матеріали:

Аналітична записка
Ключові положення
Найпоширеніші запитання

Успішно надіслано!