Визначення та адвокація пріоритетних напрямків бізнес-спільноти міста Львова напередодні місцевих виборів

Упродовж трьох місяців реалізації проєкту із визначення та адвокації пріоритетних напрямків львівського бізнесу напередодні місцевих виборів 2020 року, який впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) Львівський регуляторний хаб допомагає підприємцям відстоювати свої інтереси, а саме:

– визначити основні пріоритети бізнесу до місцевої влади;
– привернути увагу громадськості та представників влади до проблем, які турбують місцевий бізнес;
– активізувати зусилля політичних сил та кандидатів на міського голову м. Львова у вирішенні проблемних питань для бізнес-спільноти;
– мобілізувати співпрацю влади, бізнесу та громадськості для ефективної комунікації і визначення напрямків розвитку.

За час реалізації першого етапу проєкту з метою визначення першочергових потреб бізнес-спільноти Львова команда ЛРХ проводила опитування серед підприємців шляхом онлайн-анкетування, індивідуальних інтерв’ю та обговорень в форматі фокус-груп.
На базі отриманих даних було сформовано 5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу, до яких належать:

Публічна презентація ТОП-5 пріоритетів в Прес-клубі

Ключові тези від спікерів заходу:

Тарас Хавунка

Керівник Львівського регуляторного хабу

«Наша організація працює з регуляціями органів місцевого самоврядування, тому в своїй роботі ми стараємося сформувати рішення, які спростять діяльність не тільки зовнішніх інвесторів, але, в першу чергу, українських, зокрема місцевих підприємців. В європейських країнах зовнішні бізнес-надходження можуть становити до 10% у порівнянні з 90% внутрішніх інвестицій, до цього маємо прагнути і ми», – підсумував керівник «Львівського регуляторного хабу»

Олександра Чоловська

Аналітик Львівського регуляторного хабу

«В ході реалізації проєкту команда Хабу поставила за мету не лише сформувати та дослідити ключові потреби бізнесу, але й донести їхній запит до місцевої влади, для подальшої комунікації та врахування пріоритетів бізнесу в політичних програмах кандидатів на посаду міського голови Львова»

Сергій Кіраль

Керівниця Західноукраїнського офісу Європейської бізнес асоціації

«Із визначених пріоритетів чи не найважливішим є створення якісної інфраструктури, і ні для кого не секрет, що саме у цю сферу наша міська влада інвестує значну частину ресурсів. Наразі, при Львівській міській раді ми плануємо створити окрему дерегуляційну комісію для налагодження бюрократичних процедур, залучившись підтримкою зокрема організації «Львівський регуляторний хаб» та інших експертів цього напрямку»

Мар'яна Луцишин

Заступник міського голови, бізнес-омбудсмен Львівської міської ради

«Львів – місто цифрової трансформації, саме тому ми маємо забезпечити всі можливості онлайн-комунікації бізнесу і влади, використовуючи електронні сервіси, провести просвітницьку і навчальну роботу. Це допоможе зменшити особистісний контакт, як наслідок – попередження корупційних ризиків, а також полегшення комунікації між сторонами»

Микола Савуляк

Голова Клубу ділових людей Україна

«Один із основних запитів бізнесу до влади – недостатня фінансова підтримка. Проте, ми також маємо розуміти: якщо бізнес не платить податки, то ці ресурси є обмежені. Тому місцева влада має створити комфортні умови для здійснення підприємницької діяльності, відповідаючи на конкретні запити, а громадські організації та бізнес-асоціації повинні максимально популяризувати прозорість ведення бізнесу»

Роман Зафійовський

Підприємець, член Комітету підприємців Львівщини

«В період карантину ми помітили, якою важливою є чітка комунікація та поінформованість бізнесу. Ми маємо пристосуватися до роботи в нових реаліях, і знаходити шляхи розвитку. Для досягнення позитивних результатів потрібна системна робота держави та органів місцевого самоврядування»

У продовження комунікації визначених напрямків та з метою мобілізації зусиль для розвитку підприємництва у нашому місті та вирішення першочергових потреб бізнесу кандидати на посаду міського голови Львова задекларувати готовність працювати над згаданими темами та підписали Декларацію про взаєморозуміння та підтримку пріоритетів бізнес-спільноти.

До підтримки пріоритетних напрямків львівського бізнесу публічно долучилось 10 кандидатів на посаду міського голови Львова, а саме:
1) Юлія Гвоздович,
2) Роман Матис,
3) Остап Стахів,
4) Ярослав Рущишин,
5) Тарас Кльофа,
6) Ігор Зінкевич,
7) Руслан Кошулинський,
8) Андрій Садовий,
9) Юрій Бунь,
10) Наталія Ван Доеверен.

20 жовтня в рамках круглого столу відбулося спільне підписання Декларації про взаєморозуміння та підтримку пріоритетів місцевого бізнесу представниками семи політичних партій, які кандидують до міської та обласної рад Львівської ОТГ.

Під час круглого столу учасники дійшли згоди щодо нових ініціатив та майбутньої співпраці для підтримки запитів від місцевого бізнесу у разі їх обрання. Зокрема, в рамках заходу було запропоновано:

  • проводити моніторинг голосування представників політичних партій у відповідних сферах, які публічно задекларували свою готовність виконувати ТОП-5 пріоритетів львівського бізнесу;
  • організувати круглий стіл на дискусійну тему: чи доцільно в цей період продавати комунальне майно Львова, та які переваги і ризики цього процесу для міста?
  • ініціювати зміни до законодавства щодо можливості приєднання до мереж електро-, водо- та газопостачання, а також забезпечити якісне представництво інтересів бізнесу в роботі з монополістами;
  • прискорити запуск електронних сервісів у Львові для налагодження ефективної комунікації між владою і підприємцями, своєчасним і доступним інформуванням бізнес-спільноти щодо ухвалених регулювань.


Дякуємо усім представникам політичних партій, виконавчої влади, громадського та експертного середовища, які взяли участь у фінальному круглому столі за виділений час в такий активний період, та публічну підтримку визначених пріоритетів львівського бізнесу.

Адвокасі кампанія впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ). Окремі думки, висловлені в публікаціях, відображають особисту позицію авторів і можуть не збігатися з поглядами Уряду США та Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).