Впровадження електронних аукціонів Prozorro.Продажі у Львові

Команда ДП “Prozorro.Продажі” здійснила реформу реалізації державного і комунального майна та допомогла заробити мільярди гривень українській економіці за допомогою впровадження електронної системи. Через прозорі аукціони в цій електронній торговій системі громади ефективно, відкрито та швидко заробляють кошти через реалізацію майна та прав на нього, а бізнес може чесно змагатись за бажані об’єкти.

Львівський регуляторний хаб є офіційним представником Prozorro.Продажі у Львівській та Волинській областях. З 2018 року ми співпрацюємо, забезпечуючи комплексний супровід громад при роботі з системою: від підключення та консультування до виставлення лотів.

Тоді в 2018 році лише через прозорі аукціони оренди окремих конструктивних елементів благоустрою (ОКЕБ) у Львові:

Місто заробило 1, 3 млн гривень;

Ціна оренди за місяць зросла втричі (завдяки наявності конкуренції). А в деяких випадках в 7 разів;

Було проведено 22 прозорих аукціонів, з яких 15 завершились успішно.

ОКЕБ, про які тут йдеться, – це торгові точки з морозивом, кавою, холодними напоями та квітами, розміщені здебільшого в центральній частині міста.

У співпраці з командою ЛРХ, Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради було проведено 22 аукціони на оформлення права оренди окремих конструктивних елементів благоустрою. Через відсутність пропозицій з них відбулось лише 15 

Стартова ціна за місце коливалась від 1556 до 2252 грн на місяць, а зросла до 6000 в середньому. Завдяки конкуренції найдорожче реалізували лоти-місця на площі Ринок та біля Цирку на вулиці Городоцькій. Тут ціна коливалась вже від 10000 до 13000 грн.

Так, 3-є підприємців поділили між собою ці 15 місць для оренди. Місто видало їм право оренди на 2 сезони, або ж 2 роки.

Використовуючи цей досвід, ми допомогли підключитись до електронної торгової системи та почати реалізовувати через аукціони державне та комунальне майно десяткам громад