Регіональний аналітичний центр ефективного регулювання

Основні принципи роботи та кроки до створення центру

Як створити Регуляторний Хаб у своєму місті?

Львівський регуляторний хаб є незалежною інституцією. Рівновіддаленою від усіх сторін політичного процесу: від влади, від бізнесу, від спеціалізованих громадських об’єднань чи ініціатив. Це важливо для здійсненння якісної та незаангажованої діяльності. Лише так можна збалансовувати приватні та публічні інтереси і забезпечувати сталий економічний розвиток.

Команда Хабу пропонує небайдужим громадянам створювати локальні платформи ефективного регулювання у своїх містах за прикладом Львова. Експерти Львівського регуляторного хабу допоможуть в цьому процесі: проконсультують, поділяться своїм досвідом та корисними матеріалами, проведуть навчальні семінари за запитом.

Багато інформації про діяльність хабу у Львові, яку можна взяти собі «на озброєння» – доступна на нашому сайті. Тут можна, наприклад, переглянути 4 навчальні відеоуроки перед тим як братись за створення аналогічного Хабу у своєму місті.

Львівський регуляторний хаб прагне знайти колег та однодумців в інших містах України та допомогти їм створити незалежну інституцію, щоб напрацьовувати якісні зміни локально. Бо сильну правову державу формують якісні та зважені рішення на всіх рівнях. Можливо, зовсім скоро ми спільно будемо розвивати міста та покращувати регуляторне середовище регіонів.

Щоб почати таку ініціативу у своєму місті треба:

Мати зацікавлених активних лідерів та сформувати ядро команди Регуляторного Хабу.

Інституційно така структура не обов'язково повинна бути окремою організацією, вона може бути структурним підрозділом чи неформальною групою іншої організації

(факультету, кафедри, центру тощо).

Рекомендуємо підписати меморандуми про співпрацю з органами державної влади, місцевого самоврядування, об'єднаннями підприємців, неурядовими організаціями.

Пройти тренінг (навчання) щодо методик аналізу регулювань та аналізу політики, можливо пройти стажування у діючих Хабах чи ДРСУ

Подбати про власну систему контролю за якістю аналітичних документів та рекомендацій, які будете напрацьовувати.

Можна залучати інші аналітичні центри, ДРСУ, зовнішніх експертів.

Налагодити комунікації: інформування про діяльність Хабу, аналізу зворотного зв'язку.

Визначити пріоритетні напрямки діяльності та часові рамки для перших продуктів роботи.

Потім подбати про стале фінансування з різних джерел.

Такими джерелами можуть бути проекти технічної допомоги чи закордонні організації-донори, національні донори, органи влади (за умови, що таке фінансування не є виключним), об’єднання підприємців (також за умови диверсифікації). Головну увагу слід приділяти уникненню конфлікту інтересів та створенню сприйняття невідповідності (perception of impropriety).