Реформа паркування

Львів, 2016 рік (5 років тому). Точка відліку цього кейсу.

У Львові вкрай мало місць для паркування (менше 3000), за результатами проведеного опитування близько 40% респондентів-водіїв витрачає на паркування 100 грн/місяць, ще 30% – не витрачають коштів взагалі. Немає дієвого штрафного механізму за порушення правил паркування. До міського бюджету надходить мізерно мало коштів, хоча паркування є досить прибутковою сферою, особливо закордоном.

У 2017-му році Верховна Рада України приймає Закон про реформування сфери паркування. До його прийняття Львівський регуляторний хаб готує аналіз місцевої проблематики, зокрема: вивчає кращі практики у цій сфері, веде обговорення з бізнесом, водіями, місцевою владою, мешканцями міста, організовує опитування, співпрацює з вітчизняними та міжнародними експертами, влаштовує публічні обговорення тощо. На основі даних та висновків експерти ЛРХ фіналізують аналіз політики і супроводжуючі документи та подають пропозиції до змін в законі з партнерами Реанімаційним пакетом реформ та Програмою USAID “Лідерство в економічному врядуванні”, частина з них – враховані

Результати реформи, яка наблизила Львів та країну до комплексного розв'язання проблеми паркування:

Значно зросла кількість поповнень в місцевий бюджет (до 28 млн від оплати за паркування та оплати штрафів у 2020 року).

Стартувала служба інспекторів з паркування. Лише за перший рік своєї роботи у Львові виписали понад 30 тисяч штрафів на суму близько 12 млн грн.

Провели часткову інвентаризацію місць для паркування та значно збільшили їхню кількість (наразі, у Львові загалом налічується 7899 паркомісць).

Впровадили фото- відеофіксацію правопорушень.

Розширили повноваження органів місцевого самоврядування, зокрема щодо регулювання системи паркування.

Спростили процес формування тарифів.

Спростили систему сплати штрафів.

Чітко визначили умови правопорушень через які можлива евакуація.

Врахували інвестиційну складову в формуванні тарифів.

Підвищився рівень дисципліни та культури паркування водіїв.

Зараз 2021 рік, проблема паркування у Львові досі існує. Лише комплексний підхід здатен її вирішити. Ми тримаємо руку на пульсі та продовжуємо напрацьовувати оптимальні рішення, які, за умови наявності політичної волі, допоможуть спростити життя нашим мешканцям: водіям, пішоходам, велосипедистам, маломобільним групам. Про це згодом.

Посилання на наші матеріали: