Реалізація регуляторних функцій військово-цивільними адміністраціями

В межах співпраці з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру відбулися навчальні візити до Львова та Червонограду для представників органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій Донецької і Луганської областей.
Метою візиту є розбудова спроможності місцевих громад застосовувати інструменти та підходи до створення позитивного середовища для ефективного розвитку малого та середнього бізнесу. Відтак, протягом трьох днів ми знайомили колег з успішними практиками у відповідних сферах економічного розвитку.
В межах проєкту експертами ЛРХ також було напрацьовано корисні матеріали щодо повноважень військово-цивільних адміністрацій в рамках закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” з якими можна ознайомитися нижче.

День 1

На прикладі роботи Українського католицького університету та Львівської облдержадміністрації учасники мали нагоду перейняти кращий досвід у сферах налагодження публічно-приватного діалогу, економічної політики регіону та цифровізації. Протягом дня ми активно дискутували про нові виклики у сфері публічного адміністрування, важливості цифровізації та можливості розвитку регіону.

День 2

На другий день візиту учасники ознайомлювались з дієвими практиками використання регуляторних інструментів, зокрема, повноважень військово-цивільних адміністрацій в реалізації регуляторних функцій від експертів Хабу та голови комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки ЛМР.

Також, з профільними фахівцями міської ради ми подискутувати про міське планування, проведення досліджень у різних сферах життєдіяльності міста і цифрову трансформацію.

Сподіваємось, що учасники вже невдовзі почнуть застосовувати здобуті знанння для створення та впровадження нових локальних ініціатив з використанням обговорених інструментів, які сприятимуть не лише економічному розвитку, але й появі нових суспільних інститутів.

ДЕНЬ 3

В останній день навчального візиту ми завітали у Червоноград, де разом з місцевою владою спілкувались про спільні проблеми, які виникають в ОМС в різних регіонах країни, пошук шляхів вирішення кризових ситуацій, концепцію міста доброчесності та інструменти досягнення ефективних результатів.

Очікуємо позитивних змін в громадах Луганської та Донецької областей, які сприятимуть економічному розвитку громад та покращуватимуть інвестиційний клімат!

У 2015 році було прийнято Закон України «Про військово-цивільні адміністрації», внаслідок чого, з’явилася можливість створення тимчасового державного органу – військово-цивільної адміністрації у разі потреби. Основною метою таких адміністрацій є забезпечення безпеки для населення та дії законів та Конституції України. Відповідно спектр їх повноважень доволі великий і включає регуляторну політику.
В процесі підготовки навчального візиту ми отримали запит від учасників щодо розкриття теми реалізації регуляторних функцій військово-цивільними адміністраціями, оскільки такої інформації критично не вистачає. Відтак, окрім комплексного обміну досвідом, пілотні громади отримали методичні матеріали щодо організації роботи військово-цивільних адміністрацій в контексті ЗУ “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. Детальніше за посиланнями нижче.