Prozorri інструменти економічного розвитку громад

Два етапи проекту з підключення громад Львівської області до системи електронних торгів “Prozorro.Продажі”

Органи місцевого самоврядування володіють великою кількістю об’єктів комунальної власності, які використовуються неефективно, не за призначенням, або не використовуються взагалі. У зв’язку з цим міста недоотримують надходження до бюджетів, втрачають шанси на залучення нових інвесторів, що, в свою чергу, сповільнює розвиток громади. Для реалізації комунального майна ОМС часто використовують застарілий підхід, непрозорі закриті аукціони, які створюють можливості для корупційних схем. Через закритий доступ громадськість не має змоги моніторити та контролювати як використовується державне майно.

Вирішенням вищезазначених проблем стала електронна торгова система “Prozorro.Продажі”, яка забезпечує прозору, швидку і ефективну реалізацію державного та комунального майна, сприяє запобіганню корупції завдяки централізації даних, громадському контролю. Втім, значна кількість ОМС, зокрема в об’єднаних територіальних громадах, досі не користується системою “Prozorro.Продажі”.

Метою проектів є забезпечення збільшення надходжень в місцеві бюджети ОМС, забезпечення відкритості при управлінні майном комунальної власності, мінімізація корупційних ризиків та залучення інвестицій шляхом популяризації електронної торгової системи “Prozorro.Продажі” в ОМС Львівської області, поширення інструментів прозорості та підзвітності, проведення навчальних семінарів та консультацій з використання системи.

Інфографічні матеріали

Аналітичні матеріали

ЗМІ про проект

Рейтинг складено на основі аналізу даних за 2019 рік з 27 громад: об’єднаних територіальних громад, міст, селищ та сіл Львівської області, які вже підключені до системи «Prozorro.Продажі».

Львівщина стрімко рухається до першості в контексті «прозорих» змін. Ухвалювати ефективні та інноваційні рішення органам місцевого самоврядування області допомагає, зокрема, і громадська організація Львівський регуляторний хаб (ЛРХ).