Відповідно, до законодавства України, а саме Земельного кодексу, громадяни країни мають право отримати безкоштовно земельну ділянку.

Нижче ми підготували для Вас коротку інструкцію та інформацію необхідну для реалізації такого права.

Законодавство, яке містить інформацію про безоплатне отримання земельної ділянки:
– Земельний кодекс України;
– Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
– Постанова Пленуму ВАСУ №10 від 29.09.2016 року;
– Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

Етапи безкоштовного отримання земельної ділянки

0

Визначити якого типу та у якому місці територіально Вам потрібна земельна ділянка. Ви можете самостійно перевірити вільні земельні ділянки на сайті Держгеокадастру або органу місцевого самоврядування. Земельна ділянка має бути комунальної чи державної власності та із відповідним цільовим призначенням.

0

Звернутися із заявою до органів виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування до яких територіально належить земельна ділянка.

У заяві потрібно вказати:
– цільове призначення земельної ділянки;
– її орієнтовні розміри (відповідно від цільового призначення);
– також, можна, але не обов’язково додавати графічні матеріали із зазначенням обраної Вами земельної ділянки. ( Дані публічної кадастрової карти).

Заява подається у Центр надання адміністративних послуг.

Термін розгляду заяви – 30 днів.

0

Отримати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні від відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

0

Якщо ви отримали дозвіл – наступним етапом стануть роботи із землеустрою. Вам необхідно звернутися до землевпорядника та укласти договір на проведення робіт. Результатом роботи землевпорядника має стати проект землеустрою.

0

Після завершення робіт із землеустрою проект необхідно погодити в територіальному органі Держгеокадастру. Перелік документів до проєкту землеустрою визначений ст. 50 Закону України «Про землеустрій».

0

Реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі. Необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора самостійно чи через землевпорядну організацію. Зазначимо, що цей етап можна пропустити, якщо це зробить землевпорядник, який готував проект із землеустрою.

За результатом розгляду заяви має відбутися реєстрація земельної ділянки в кадастрі. На підтвердження вчиненої дії заявнику безоплатно видається витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

0

Далі необхідно погодити проект із землеустрою із місцевою радою (якщо земельна ділянка – у межах населеного пункту) або до місцевою державною адміністрацією (якщо ділянка розташовується поза межами населеного пункту). Після того як проєкт землеустрою буде затверджено, має бути проведено реєстрацію права власності держави чи територіальної громади на обрану вами земельну ділянку.

0

На цьому етапі уповноважений орган має ухвалити рішення про безоплатну передачу земельної ділянки з державної чи комунальної власності у вашу власність. У рішенні повинні бути зазначені кадастровий номер, місце розташування та площа земельної ділянки й інформація про особу, якій передається ця ділянка.

0

Реєстрація земельної ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Питання-відповідь

Тут Ви знайдете відповіді на найрозповсюдженіші питання

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

а) для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Можна отримати у власність лише по одній земельній ділянці з кожного цільового призначення землі

Ні, безоплатно ви можете отримати земельну ділянку не більшого розміру визначену законом

Якщо орган до якого ви подали заяву не надав Вам відповіді протягом визначеного періоду, – починає діяти принцип мовчазної згоди. Ви можете почати робити проєкт із землеустрою, повідомивши у письмовій формі територіальий орган центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин. Проте, ми рекомендуємо з’ясувати чи не перебуває обрана вами земельна ділянка на етапі реєстрації іншим власником.
?

Так, можуть. Причини відмови:
1) Ви вже отримували земельну ділянку
2) Вільних земельних ділянок немає
3) Обрана Вами земельна ділянка перебуває у процесі реєстрації
4) Земельна ділянка вільна проте на неї поширюється дія закону “Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями” ( ст. 123)

Знайти земельну ділянку на публічній кадастровій карті та перевірити власника земельної ділянки.
Перевірити дані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Так. Усі офіційні платежі та роботи із землеустрою. Вартість земельної ділянки не оплачується.