Перша програма стажування для молоді Львівщини та ВПО, яка допоможе ефективно долучитися до роботи на перемогу, розширити власну експертизу, здобути нові навики та знання, бути максимально корисним та працювати на перемогу, а опісля, – відбудову та розвиток країни.

Результати Програми стажування 2022-2023

Що ми пропонуємо?

Якість

Реальну практику для молоді Львова та ВПО, яка допоможе здобути нові знання, розвинути навички, або ж здобути перший практичний досвід, який стане  підґрунтям для майбутньої карʼєри. 

Унікальність

Унікальну програму стажування, яка поєднуватиме навчальний, практичний та мотиваційний компоненти орієнтовану на реалізацію потенціалу учасників, підсилення ключових навичків, а також участь у ідеатоні, конструктивний фітбек щодо драфту проєкту від експертної комісії та можливість реалізації ідеї у співпраці з ЛРХ. 

Збалансованість

Цікаву роботу в молодій команді однодумців, місце для креативу, відсутність рамкових підходів до проходження практики, надихаючі зустрічі з профільними експертами-практиками у відповідних сферах місцевого та національного рівнів, навчання з розробки обрахованих, збалансованих та доцільних рішень, підтримку ініціатив, гнучкість в реалізації завдань, максимальне сприяння для досягнення поставлених цілей.

Хто може взяти участь?

Молодь Львівщини та ВПО, яка прагне реалізувати свій потенціал

Який формат?

Гібридний: онлайн та офлайн зустрічі з експертами, індивідуальні консультації з менторами, самостійна робота

Яка тривалість?

Стажування триватиме 3 місяці. Орієнтовний об’єм необхідного часу – не менше 6 годин в тиждень

Хто ми?

Львівський регуляторний хаб – це суспільний стартап, що створює ефективні рішення, вигоду від яких отримують всі учасники процесу – бізнес, влада та громадськість.

Наша щоденна діяльність спрямована на зміни у місцевому самоврядуванні через аналіз, адвокацію (просування змін) та імплементацію (реалізація змін). Хаб успішно впроваджує кращі практики регуляторної та антикорупційної експертизи в країні, проводить навчання з регуляторної політики та адвокаційної діяльності, здійснює моніторинг нормативно-правової бази в сфері місцевого економічного розвитку.

Протягом 6 років нашої діяльності ми успішно реалізували понад 13 проєктів за підтримки провідних організацій міжнародної технічної допомоги, співпрацюємо з понад 75 органами місцевого самоврядування в 16 регіонах та центральними органами влади, зокрема Державною регуляторною службою України, реалізували соціальну ініціативу з підтримки бізнесу під час карантину, наші модельні методичні матеріали рекомендуються до прийняття усім органам місцевого самоврядування країни.

З 24 лютого наша команда активно працює на забезпечення потреб Збройних Сил України та ВПО. За цей час ми напрацювали алгоритм дій, механізм закупівель, логістичні зв’язки, широке коло партнерів, пряму комунікацію з бригадами на лінії фронту. За результатами роботи ми закупили необхідні товари для забезпечення потреб силових структур та цивільного населення на більше ніж 12 млн. грн., додатково залучили та передали понад 95 тонн гуманітарної допомоги в 15 областей країни

Зважаючи на те, що Хаб був створений у 2016 році як студентська ініціатива, ми віримо, що можемо допомогти нашим молодим однодумцям розкрити свої таланти та дати поштовх для побудови кар’єри своєї мрії і реалізації великих планів. Саме тому ми вирішили розширити спектр нашої діяльності та розробити новий комплексний алгоритм співпраці з цільовими аудиторіями в межах навчального та менторського напряму.

Стажування покриватиме наступні сфери:

Аналіз та адвокація

Оцінка ситуації, визначення проблеми, пошук альтернативних рішень у визначених сферах; Написання policy briefs дотичних до тематики роботи організації; Робота з масивами даних, в т.ч. відкритих даних; Планування та реалізація адвокаційної кампанії; Робота із стейкхолдерами; Участь у презентації результатів аналітичних матеріалів та багато іншого.

Право

Оцінка ситуації, визначення проблеми, пошук альтернативних рішень у визначених сферах; Допомога у розробці/аналізі базових нормативно-правових документів; Аналіз кращих регулювань у визначених сферах; Проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень органів місцевого самоврядування; Пошук, аналіз, структуризація інформації, в т.ч. англійською мовою та багато іншого.

Проєктний менеджмент

Написання проєктної заявки; Робота з донорами; Робота з командою; висвітлення діяльності ЛРХ на сайті та соціальних мережах; Підготовка текстів публікацій; Оформлення методичних напрацювань; Проведення опитувань та досліджень тощо.

Програма стажування включатиме:

Механізми розробки аналітичних матеріалів;

Принципи аналізу політики;

Основи комунікацій в публічному секторі;

Інструменти участі громадян, електронні інструменти та послуги;

Інструменти для залучення фінансування;

Принципи ефективної регуляторної політики;

Основи стратегічного планування;

Засади приватно-публічного
партнерства;

Інструменти економічного місцевого розвитку;

Принципи управління проєктами;

Механізми розробки рішень на основі даних;

Інструменти лобіювання та адвокації.

За результатами стажування:

За умови успішного проходження практики та виконання усіх поставлених завдань студенти зможуть отримати сертифікат, який свідчитиме про проходження стажування у Львівському регуляторному хабі.

Під час проходження практики відбудеться ідеатон, під час якого студенти генеруватимуть дієві рішення на основі даних у сфері місцевого економічного розвитку за обмежений час. В невеликих групах, з підтримкою профільних експертів Ви розроблятимите концепції обрахованих, збалансованих та доцільних рішень, які зможуть покращити життя мешканців Львова. По його закінченню усі команди презентуватимуть свої ідеї перед журі під час пітчингу, тобто зможуть пройти так званий “краш тест”. Вмотивовані та зацікавлені команди матимуть змогу доопрацювати та вдосконалити свої концепції під менторським супроводом.

Останнім етапом стажування буде представлення проєктів перед експертною комісією. За результатами презентації, Ваш проєкт може бути підтриманий командою Хабу та, в подальшому, спільно реалізований.

Програма практики

Початок першого набору відбудеться
1 лютого 2023 року.
Дедлайн подачі заявок – 20.01.2023
Програма буде умовно поділятись на 3 періоди:

1-ий місяць

Підготовчий етап, знайомство, розвиткові та візійні зустрічі з членами команди Хабу, початок виконання практичних завдань;

2-ий місяць

Відвідування зустрічей з цікавими профільними експертами у сфері економічного розвитку, робота над практичними завданнями; Участь в ідеатоні;

3-ій місяць

Фіналізація практичних завдань, представлення проєктів, отримання сертифікатів про успішне завершення стажування.

Хочеш на стажування своєї мрії?

5/5

Чекаємо людей, які готові перевірити свій максимум, приймати виклики, йти на експерименти, інвестувати в свій розвиток та впроваджувати інноваційні ідеї!

Ініціатива “Програма стажування для молоді” реалізується ГО “Аналітично-адвокаційний центр “Львівський регуляторний хаб” в межах програми «Стійкість», яка упроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу (European Union in Ukraine).