Львівський регуляторний хаб у співпраці з Данською радою у справах біженців розпочинає проєкт в рамках якого надаватиме безоплатну юридичну допомогу тим, хто постраждав від війни.

Про проєкт

Велика кількість людей були змушені покинути свої домівки та почати облаштовувати життя на безпечніших територіях. Часу на збори чи переоформлення документів не було, а приїхавши у незнайому громаду багато хто зустрівся з викликами пов’язаними з юридичними питаннями.
 
Саме тому в рамках проєкту наші юристи надають безоплатну правову допомогу усім, хто постраждав внаслідок війни, у форматі:

Групові юридичні консультації (тренінги)

Індивідуальні юридичні консультації

Онлайн юридичні консультації

Якщо Ви стикнулися з труднощами юридичного характеру, до прикладу:
 

1) Отримання статусу ВПО, якщо немає офіційної реєстрації на тимчасово окупованих територіях;
2) Встановлення факту внутрішнього переміщення особи та отримання відповідної довідки;
3) Умови надання допомоги на проживання ВПО;
4) Працевлаштування ВПО;
5) ВПО ФОПи;
6) Військовий облік ВПО;
7) Відшкодування шкоди майну (яке знищене чи зруйноване) внаслідок воєнних дій;
8) Нерухомість ВПО: чи може вчиняти дії поза місцем реєстрації;
9) Виїзд ВПО за кордон;
10) Реєстрація ВПО: зміна місця обліку, чи може бути ВПО у двох та більше громадах;
11) Спадкування ВПО;
12) Одруження, розлучення, діти ВПО;
13) Зниклі безвісти, оголошені померлими;
14) Обмежено дієздатні, недієздатні ВПО;
15) Виплата пенсій ВПО;
16) Як видати довіреність за кордоном;
17) Відстрочка від призову;
18) Послуги для ВПО в Дії;
19) Переміщення валютних цінностей через митний кордон України;
20) Різниця між статусом біженця та тимчасовим захистом за кордоном тощо.

 

Наші юристи нададуть Вам необхідну допомогу!

Правові позиції

Підписання меморандуму/Чортків

Розширюємо наше партнерство з органами місцевого самоврядування задля допомоги тим, хто опинився у складних обставинах через війну.
 
З початком війни перед громадами постали виклики, які потребували негайної реакції. Один з них – це прийняття, розміщення та забезпечення належних умов для десятків тисяч внутрішньо-переміщених осіб з зони бойових дій.
 
Наразі постає питання в адаптації та допомозі людям, які відтепер проживатимуть на території цих громад. Ми радо долучаємось та допомагаємо органам місцевого самоврядування з наданням безоплатної юридичної допомоги тим, хто постраждав від війни. Відтак, розпочали співпрацю з Чортківська міська рада, закріпивши наші домовленості підписанням меморандуму. А це означає, що вже невдовзі наша команда завітає в Чортківську громаду для надання консультацій та проведення інформаційних сесій.
 
Дякуємо колегам за допомогу та сприяння, впевнені, що разом зможемо зробити багато добрих справ!

Тренінг з Підвищення кваліфікації юристів

Наші колеги взяли участь у тренінгу з Підвищення кваліфікації юристів – надавачів правової допомоги в умовах гуманітарного реагування на війну в Україні, організованого Данською радою у справах біженців.
 
На тренінгу обговорили з колегами особливості та умови забезпечення прав людини у воєнний час.
 
У такий непростий час важливим є забезпечення безоплатного доступу до кваліфікованої допомоги тим хто її потребує. Адже війна не оминає нікого. ВПО, військові, волонтери та усі українці, так чи інакше, змушені були пристосуватися до нових реалій.
 
Часом важко, часом сумно, але ми вистоїмо до кінця. Бо маємо підтримку один одного.

Зустріч Субнаціонального Кластеру з питань захисту

Працювали в Тернополі в рамках зустрічі Субнаціонального Кластеру з питань захисту.

За підтримки Данської ради у справах біженців наші юристи надають безоплатну правову допомогу. І сьогодні, разом з колегами обговорювали поточні виклики тих, хто постраждав від війни аби працювати якомога ефективніше та надавати кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує.

Тренінг у Стрийській громаді

З початком війни, окрім діючих норм законодавства вступив в дію правовий режим воєнного стану, який змінив багато наявних правил та регуляцій. Враховуючи те, що війна змусила багатьох людей покинути свої домівки, а часу на збори не було, – певні документи могли втратитися, або бути знищеними.

Наша юристка Марічка Ігнатова провела тренінг, який був організований у співпраці з Центром “Жіночі перспективи” та Твій берег. Безпечний простір для жінок і дівчат у Стрийській громаді, де розповіла про тонкощі та новели оформлення та відновлення цивільної документації, а також права дітей у період воєнного стану. Окрім цього, учасники тренінгу мали змогу отримати безоплатну правову допомогу щодо вирішення індивідуальних проблем з якими їм довелося стикнутися внаслідок війни.

Корисні матеріали

Допомога надається ГО «Аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб» у партнерстві з Данською радою у справах біженців (DRC).