Львівський регуляторний хаб – це незалежний аналітично-адвокаційний центр. 

Наша візія

Ми віримо, що сильну правову державу формують якісні та зважені рішення на всіх рівнях.

Ми переконані, що комплексні та зрозумілі регуляції забезпечують сталий розвиток.

Ми допомагаємо громадам приймати обґрунтовані рішення, політики та програми опираючись на найкращий досвід.

Наша команда застосовує лише комплексний підхід для забезпечення чесних та прозорих правил гри.

Наша місія

Створення, обговорення та впровадження економічно доцільних, збалансованих та ефективних рішень.

Завдання

Покращення регуляторного середовища через надання практичної допомоги органам влади та місцевого самоврядування у реалізації регуляторних функцій.

Моніторинг регуляторного середовища, перегляд і відстеження результативності діючих рішень

Поглиблений експертний аналіз проблематики на основі емпіричних даних, зібраних у цільовому контексті

Аналіз проектів рішень та вже існуючих місцевих регуляторних актів, включно з розрахунками М-тесту.
 

Кодекс поведінки

ЛРХ - ЦЕ СУСПІЛЬНИЙ СТАРТАП,

що створює ефективні рішення, вигоду від яких отримують всі учасники процесу – бізнес, влада та громадськість.

Наша щоденна діяльність спрямована на зміни у місцевому самоврядуванні через аналіз, адвокацію (просування змін) та імплементацію (реалізація змін). Хаб успішно впроваджує кращі практики регуляторної та антикорупційної експертизи в країні, проводить навчання з регуляторної політики та адвокаційної діяльності, здійснює моніторинг нормативно-правової бази в сфері місцевого економічного розвитку.

Ми вважаємо, що якісні зміни не можуть бути блискавично швидкими, важливим є поступова та організована робота. Одним з головних завдань які ставить собі наша команда в процесі аналізу регулювань є створення якомога простіших норм та процедур, збільшення економічної вигоди для міста, а також передбачення таких запобіжників, які унеможливлять системні зловживання.

ВПЕРШЕ ІДЕЯ СТВОРЕННЯ ХАБУ ВИНИКЛА У БЕРЕЗНІ 2016 РОКУ

під час консультацій з Державною регуляторною службою України. Пілотним регіоном для її імплементації одразу була визначена Львівщина, в тому числі завдяки наявності потужної і незалежної освітньої інституції – Українського католицького університету (УКУ).

Заснуванню Хабу передував кількамісячний процес розробки концепції та стратегії його діяльності.

Врешті, в грудні 2016 року робота Хабу стартувала офіційно у формі спільної ініціативи Програми Агентства США з міжнародного розвитку ( USAID) «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ) та Школи управління УКУ, за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Комітету підприємців Львівщини, та за участі експерта Світового банку Андрія Паляниці в рамках проекту «Відновлення та зростання фінансового та підприємницького сектору України», що реалізується Шведським агентством з міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).

Неабияку роль у створенні ініціативи відіграв Павло Шеремета, на той час очільник Школи управління УКУ. Адже, ідея полягала в тому, щоб Хаб діяв безпосередньо при освітній інституції, а до його роботи в першу чергу були залучені студенти програм, як молоде, активне, вмотивоване покоління зі свіжими поглядами та ідеями.

Координатором Хабу став Тарас Хавунка, який тоді навчався на Магістерській програмі з публічного адміністрування у Школі управління.

ПРОТЯГОМ ЧЕРВНЯ - ВЕРЕСНЯ 2016 РОКУ БУЛО СФОРМОВАНО ПЕРЕЛІК НАЙБІЛЬШ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ДЛЯ ПЕРШОЧЕРГОВОГО ОПРАЦЮВАННЯ, А САМЕ:

5/5

Організація паркування у містах

Розміщення літніх майданчиків закладами громадського харчування

Інвентаризація основних засобів та земель у об’єднаних територіальних громадах

Розподіл коштів між бюджетами сіл-членів ОТГ

Перша публічна презентація розробок команди відбулась 15 грудня у Львові. Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна під час презентації Хабу наголосила, що реалізація цієї ініціативи є надзвичайно важливим кроком, який спрямований на зміну системи і підходу до прийняття рішень, підвищення ролі громадськості. Таким чином, пілотна ініціатива була покликана продемонструвати важливість правильного формування регуляторного середовища, його впливу на покращення ділового клімату та створення позитивних результатів для місцевих громад.

ПРОТЯГОМ 5 РОКІВ НАШОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МИ:

успішно реалізували понад 13 проєктів за підтримки провідних організацій міжнародної технічної допомоги, співпрацюємо з понад 75 органами місцевого самоврядування в 16 регіонах та центральними органами влади, зокрема Державною регуляторною службою України, реалізували соціальну ініціативу з підтримки бізнесу під час карантину, наші модельні методичні матеріали рекомендуються до прийняття усім органам місцевого самоврядування країни.

СТАНОМ НА СЬОГОДНІ

колектив хабу складається з 8 осіб, проте для окремих проектів ми додатково залучаємо інтернів, журналістів, експертів та аналітиків. Це дозволяє водночас працювати разом в кількох активностях та рухатися в одному напрямку.
Зважаючи на те, що Хаб був створений як студентська ініціатива, ми віримо, що можемо допомогти нашим молодим однодумцям розкрити свої таланти та дати поштовх для побудови кар’єри своєї мрії і реалізації великих планів. Саме тому ми вирішили розширити спектр нашої діяльності та розробити новий комплексний алгоритм співпраці з цільовими аудиторіями в межах навчального та менторського напряму.

Найважливіше в нашому робочому процесі – це люди. Вони є тим ядром, основою, що формує стиль організації та її цінності. Секрет нашої ефективності – можливість для кожного працювати в комфортних для нього умовах та менеджити напрямок, який його цікавить.

Джерела фінансування

 • USAID “Конкурентоспроможна економіка України”  – 104 000.00 доларів.
 • Фонд Східна Європа – 290 000.00 грн.
 • Міністерство закордонних справ Данії – 41 995.00 євро.
 • Фонд Східна Європа – 430 468.00 грн.
 • Грант від Кімонікс Інтернешнл (Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка Україна”) – 848 153.00 грн.
 • Грант від Представництва ООН в Україні (Програма ООН із відновлення і розбудови миру) – 541 478.34 грн.
 • Грант від Представництва Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) – 140 250.00 грн.
 • Грант від ГО “Центр “Жіночі перспективи” – 117 205.89 грн.
 • Грант від ГО “Платформа громадський контроль” – 64 404.00 грн.
 • Благодійні внески від фізичних осіб – 25 220.00 грн.
 • Грант від ГО “Платформа громадський контроль” – 216 953.00 грн.
 • Грант від ГО “Центр “Жіночі перспективи” – 196 484.71 грн.
 • Львівська обласна державна адміністрація (Проект “Львівщина – smart region”) – 172 558.00 грн.
 • CPM International (“І Міжнародна конференція публічного адміністрування”)- 69 581.11 грн.
 • Благодійні внески від фізичних осіб – 37 500.00 грн.